X
Transporditasu : Palun vali aadress
Riik  
Maakonnad
  
  
Cart Loading

TIENS tsink

Ilus nahk, juuksed ja küüned.
PV: 13,50
BV: 13,50
Liitumispaketi ostmise juurde

Hetkel müüme ajutiselt Hiinas toodetud tsinki.

Tähelepanu - tsink esineb erineval kujul: Hiinas toodetud tsink on tsinklaktaadi kujul, Euroopas toodetud tsink tsink-biglütsinaadi kulul.

Hind, BV ega PV sellest ei muutu.

 

Tsinki nimetatakse põhjusega tervise ja ilu elemendiks. Sel mikroelemendil on oluline roll mitmetes kehas toimuvates protsessides. Tsink aitab nahka, juukseid ja küüsi tervetena hoida. See toetab ka aju ja suguhormoonide funktsioone. Ei ole üllatav, et tsingipuuduses keha „hakkab streikima“. TIENS tsingi toidulisand aitab säilitada tervislikku tsingitaset kehas.

KIRJELDUS

Tsink on üks neist mikroelementidest, mis on keha korrapäraseks funktsioneerimiseks hädavajalikud. Seda on vaja enam kui 200 erineva ensüümi toimimiseks, mille hulka kuuluvad ka proteiinide, DNA ja RNA sünteesis vajalikud ensüümid. Tsingil on roll ka rakkude korrapärases jagunemises. Seepärast on tsink väga oluline loote arengus (see võib ennetada näiteks neuraaltoru defekte). Lisaks on tsink tähtis A-vitamiini vajaliku taseme säilitamisel vereplasmas – see aitab hoida silmanägemise tervist.

Tsink reguleerib naha ja limaskestade funktsioone, seepärast on sel oluline roll naha terve välimuse säilitamises. Tsingipuuduse esmased sümptomid on kergesti äratuntavad – naha välimus muutub haiglaseks, juuksed ja küüned kaotavad läike ning muutuvad hapraks. Tsink on hädavajalik paljude hormoonide jaoks, näiteks kasvuhormoonile või  gonadotropiinidele – hormoonidele, mis vastutavad suguelundite terve arengu eest (eriti poistel). Samuti aitab tsink vere testosteroonitaset normaalsel tasemel hoida ning toetab normaalset viljakust ja paljunemisvõimet.

Tsink on oluline pankrease ja kilpnäärme funktsioonide jaoks. Sel on oma osa insuliini säilitamises ning türoksiini (T4) ja triiodotüroniini (T3) transformatsioonis. Kilpnäärmehormoon türoksiin määrab ära ainevahetuse kiiruse.

Inimene saab tsinki peamiselt toidust. Seda elementi leidub kõige rohkem vasika- ja sealihas ning kanamaksas, meretoitudes (näiteks austrites ja krabides), köögiviljades, täisteraleivas, kõrvitsaseemnetes, pähklites, munades, laabijuustudes, lihas (eriti punases lihas) ning tangus. Tsingipuuduse risk on kõige suurem madala kalorlusega dieedil olevatel inimestel, taimetoitlastel, magusaga liialdajatel, rasedatel, vanuritel ning lastel.

Tsingipuuduse puhul võib lisaks tasakaalustatud toitumisele olla kasu ka toidulisandist. TIENS tsingi preparaat aitab säilitada vajalikku tsingitaset organismis.

KOOSTIS

Uuendatud TIENS tsingi toidulisand sisaldab tsinki kelaaditud kujul – tsink-bisglütsinaadina. Tsink-bisglütsinaat on orgaanilise tsingi keemiline vorm, mis on kelaaditud (seotud) kahe aminohappe molekuliga, antud juhul glütsiiniga.

Mitmed uuringud on näidanud, et mõne mineraali (sh tsingi) kelaaditud vormid või orgaanilised soolad on organismi poolt paremini omastatavad. Tsink-bisglütsinaat näiteks imendub 40% kuni 50% paremini ning on biosaadavam kui tsink-glükosinaat.

Parem omastatavus tuleneb aminohappeligandidest, mis aitavad tsinki tõhusamalt läbi rakumembraanide transportida. Aminohappeligandid aitavad tsinki seedetraktis lahustuvana hoida – nii imendub tsink hiljem aminohappetransporterite abil tõhusamalt.

Lisaks on glükoos ja kanamunavalgupulber suurima bioloogilise väärtusega – neid loetakse teiste valkudega võrreldes paremaks, kuna need sisaldavad rohkesti olulisi aminohappeid, mida me toidust vajame.

TOIME

Preparaadis sisalduv tsink:

-  aitab naha, juuste ja küünte tervist hoida,

-  muudab naha välimuse kaunimaks (aitab vähendada aknet, liigset rasu, kiirendavad haavade paranemist, aitavad kaitsta rakke vananemist kiirendava oksüdatiivse stressi eest),

-   toetab immuunsüsteemi,

-   toetab normaalset silmanägemist,

-   toetab normaalseid kognitiivseid funktsioone, mis võivad olla abiks normaalsetele mälu ja taju funktsioonidele,

-   aitab rakke oksüdatiivse stressi eest kaitsta,

-   toetab normaalset fertiilsust ja paljunemisvõimet.

MANUSTAMINE

Võta päevas 2–4 kapslit, eelistatult söögi ajal või pärast sööki.