X
Transporditasu : Palun vali aadress
Riik  
Maakonnad
  
  
Cart Loading

TIENS spirulina

Aitab toime tulla hüpoksiaga (hapnikupuudusega), reguleerib rakkude kaitsesüsteemi.
PV: 22,50
BV: 22,50
Liitumispaketi ostmise juurde

Spiruliin on väga mitmetoimeline toidulisand. See sisaldab rohkes koguses kergesti omastatavaid proteiine, vitamiine, mineraale ning muid inimorganismile vajalikke aineid, mistõttu seda võib nimetada 21. sajandi toiduks. Just kõrge toiteväärtuse tõttu rikastab spiruliin kosmose-ekspeditsioonil olevate astronautide toidusedelit.

KIRJELDUS

Vetikas spirulina ilmus esmakordselt planeedile Maa umbes 3,5 miljardit aastat tagasi ning on seega planeedi üks vanimaid eluvorme. Looduslikult leidub seda madalates tiikides ja järvedes, kus on väga aluseline pH ning kõrge soolsus – Aafrikas, Aasias ja Lõuna-Ameerikas. TIENS spiruliinis sisalduvat spirulina vetikat saadakse Chenghai järvest Hiinas, Yunnani provintsis. See on puhas reostusevaba piirkond.

Selle sinise tsüanobakteri biomassi tarvitasid juba asteegid, aga ka Tšaadi järve ääres elavad Aafrika hõimud. Kaasajal avastati spirulina uuesti 1940. aastal ning alates 1960. aastate keskpaigast on seda põhjalikult uuritud. Nii saadi uuesti teadlikuks spirulina koostisest, rikkalikust toiteväärtusest ning kasulikust mõjust tervisele.

KOOSTIS

Preparaat sisaldab ühe spirulina liigi, Arthrospira platensis’e, ekstrakti. Kuni 55–70% spirulina koostisest koosneb keregestiseeditavatest proteiinidest (sh kõik eksogeensed aminohapped, mida keha ei suuda ise sünteesida ning mida tuleb seega toiduga tarbida). Veelgi enam, spirulina sisaldab mitmeid polüsahhariide (glükosamiin, glükogeen), kergesti omastatavaid makro- ja mikroelemente (raud, fosfor, kaalium, kaltsium, tsink, seleen, kroom, vask), vitamiine (B-grupp, aga ka C, D ja E), küllastumata rasvhappeid (GLA – gamma-linoleenhape), pigmente (sh karotenoide, klorofülli, ksantofülle ja fükotsüaniini). Teaduslikult on tõestatud, et spirulina ei sisalda toksilisi aineid, mida toodavad teised tsüanobakterite liigid.

Spirulina rakkude rakuseinad ei sisalda tselluloosi, seetõttu on nende sisu kergesti omastatav (85–95%) – see on palju tõhusam kui looma- või taimeproteiinide puhul.

TOIME

Spirulina raviomadusi on põhjalikult uuritud ning testitud. Spirulina tarvitamine on keha elutähtsatele funktsioonidele mitmeti kasulik:

- Liigis Arthrospira platensis sisalduv sinine pigment (fükotsüaniin) parandab keha võimet vabu radikaale neutraliseerida (liigne vabade radikaalide hulk nõrgendab immuunsüsteemi, kiirendab vananemist ning loob soodsa pinnase paljude krooniliste haiguste väljakujunemiseks), toetades keha loomulikku kaitsevõimet. Fükotsüaniini mõju tugevdavad teised spirulinas sisalduvad looduslikud antioksüdandid, näiteks beeta-karoteen või rasvhape gamma-linoleenhape (GLA).

Suurendab keha üldist vastupanuvõimet, tõstes antikehasid tootvate rakkude hulka kehas.

- Aitab vererasvu tasakaalustada.

- Spirulinas sisalduv klorofüll soodustab seedetrakti tööd.

Spirulina tarvitamine aitab kaalu kontrolli all hoida. See kiirendab ainevahetust ning takistab rasvade ladestumist.

Allergiavastaste omadustega – leevendab heinapalaviku sümptomeid.

Toetab vererakkude tootmist luuüdis.

Parandab seedesüsteemi floora tasakaalu.

- Leevendab seedehäireid.

- Kergesti omastatava raua allikana ennetab aneemiat ning ravib seda tõhusalt.

Parandab naha ning limaskestade taastumist.

- Kosmetoloogias kasutatuna imendub inimese kehakudedesse väga kergesti, kuna spirulina tsütoplasma koostis on inimese omale väga sarnane. Maski kujul taastab, pinguldab ja noorendab nahka.

- Tänu rikkalikule koostisele ning toitvusele on ideaalseks toidulisandiks taimetoitlastele ning veganitele, samuti vanuritele, haigustest tervenejatele ning madala proteiinisisaldusega dieedil olevatele inimestele.

MANUSTAMINE

2 kapslit kolm korda päevas.

Netokogus:  100 kapslit