X
Transporditasu : Palun vali aadress
Riik  
Maakonnad
  
  
Cart Loading

TIENS FOS siirup

Parandab seedimist, stabiliseerib seedesüsteemi mikrofloorat, puhastava toimega.
PV: 7,20
BV: 7,20
Liitumispaketi ostmise juurde

 

Hiina traditsioonilises meditsiinis pööratakse palju tähelepanu seedesüsteemi korralikule funktsioneerimisele. Hiinlaste uskumuste kohaselt on see tervise alustalaks. Seepärast on seal populaarsed seedimist parandavad toidulisandid. TIENS FOS siirup on üks neist.

KIRJELDUS

Seedesüsteemi mikroflooral on meie tervisele sügav mõju. Seedesüsteemis leidub nii meie organismile kasulikke kui ka kahjulikke tüvesid. Kõige uuemate uurimisandmete kohaselt elutseb meie seedesüsteemis 400–500 erinevat mikrobioloogilist liiki. Inimese seedesüsteemis elutsevate bakterite kogumass on 1 kuni 1,5 kg. Seedesüsteemi mikrofloora koostis on oluline kogu organismi terveks funktsioneerimiseks. Samal ajal võivad selle õrna süsteemi tasakaalu rikkuda näiteks ravimid, stress või lihtsalt vananemine.

Terve inimesesse seedetraktis domineerivad kasulikud probiootilised bakterid (Bifidobacterium ja Lactobacillus). Muuhulgas piiravad need bakterid kahjulike mikroorganismide paljunemist, leevendavad laktoositalumatust, aitavad allergiate vastu, on vähivastased ning tugevdavad immuunsüsteemi, ennetavad osteoporoosi ja hambakaariese teket. Kasulike bakterite hulga suurendamiseks soolte mikroflooras võib tarvitada fermenditud piimatooteid või kasutada apteegis pakutavaid preparaate. Probiootiliste organismide paljunemise soodustamiseks võib kasutada toidulisandina prebiootikume. Prebiootikumid on seedimatud toiduained, mis stimuleerivad peremeesorganismi tervisele kasulike käärsooles elutsevate bakterite paljunemist või aktiivsust. Hiina meditsiini kohaselt on just käärsool hea tervise allikaks kehas.

Prebiootikumide eeliseks on see, et need lagundatakse alles jämesooles, samal ajal kui nende teekond läbi seedekulgla eelnevate osade ei mõjuta nende omadusi kuidagi. Kõik senini tööstuslikult toodetud ja kirjeldatud prebiootikumid on sahhariidid. Nende hulgas on mitmeid seedimatuid oligosahhariiide (lühend NDO) ning mõningaid polüsahhariide. Prebiootiliste polüsahhariidide hulka kuulub inuliin ning mõned seedeensüümide suhtes resistentsed tärklise tüübid. Dokumenteeritud prebiootiliste omadustega oligosahhariidide hulka kuuluvad näiteks fruktooligosahhariidid (lühend FOS). Just neil FOS siirup põhinebki.

KOOSTIS

Fruktooligosahhariidid (FOS) on madalama kalorsusega ning vähem magusad kui sukroos, seepärast ei tekita need hambakaariest. Lisaks on neid fermenditud peremeesorganismile kasulike bakteritega bioloogilistest perekondadest Bifidobacterium ja Lactobacillus. Nende bakterite ainevahetuse produktid loovad kahjulike bakterite kasvuks ebasoodsa pinnase.

Fruktooligosahhariide leidub paljudes levinud köögiviljades, näiteks sibulas, küüslaugus ja artišokis, kuid nende sisaldus toiduainetes ei ole tavaliselt nii kõrge, et tagada tuntav positiivne mõju tervisele. Seepärast on neid vaja võtta toidulisandina.

FOS siirupi lisamine igapäevasele toidule suurendab bifidobakterite hulka seedekulglas. Need bakterid paljunevad manustamiseelsest hulgast 10-kordse või isegi 100-kordse koguseni. Nii reguleerib FOS siirup seedesüsteemi bakteriaalset floorat.

TOIME

- TIENS FOS siirupi toimeained parandavad seedimist.

- Tasakaalustavad seedesüsteemi mikrofloorat pärast seedetrakti häireid.

- Parandavad mitmete elementide, näiteks kaltsiumi, magneesiumi, tsingi ja raua omastamist.

Puhastavad organismi. Kui käärsooles väheneb kahjulike bakterite hulk, väheneb ka nende ainevahetuse käigus toodetavate jääkainete kogus.

Aitab tasakaalustada lipiidide hulka veres.

Toetab keha loomulikke vastupanuvõimet.

Aitab kaalu kontrolli all hoida.

MANUSTAMINE

Kasuta 1–2 kotikest päevas. Võib kasutada magusainena mis tahes joogis, koos puuviljade või hommikuhelvestega või jogurtile lisatuna.

Netokogus: 6 kotikest x 10 ml