X
Transporditasu : Palun vali aadress
Riik  
Maakonnad
  
  
Cart Loading

TIENS biokaltsiumi pulber

Võib luude tihedust parandada.
PV: 20,70
BV: 20,70
Liitumispaketi ostmise juurde

Kaltsium on üks olulisemaid keha ehitusmaterjale ning selle funktsioonide reguleerijaid. Kaltsium annab meile tugevad hambad ja terved luud. Selle elemendi piisav tase kehas tagab vere normaalse hüübivuse ning toetab korrapäraseid lihasfunktsioone ja neurotransmissiooni. Soovitatava kaltsiumikoguse saame kätte igapäevasest toidust. Mõnikord on aga kaltsiumipuuduse leevendamiseks vaja kasutusele võtta toidulisand.

KIRJELDUS

Kaltsium on elutegevuseks hädavajalik keemiline element. Kaltsiumil põhinevad paljud keha funktsioonid, näiteks osaleb see seedeensüümide normaalses funktsioneerimises ning vere hüübimise protsessis. Samuti tagab kaltsium normaalsed lihasfunktsioonid ja närvisüsteemi töö. Eelkõige on aga kaltsium meie luude ja hammaste ehitusmaterjaliks. Mida rohkem organism kaltsiumi lapsepõlves ja noorukieas saab, seda tõenäolisemalt on tugevam n-ö täiskasvanu maksimaalne luumass, mis saavutatakse umbes 30 aasta vanuselt. 30. ja 50. eluaasta vahel püsib luumass stabiilsena ning hakkab siis langema. Kaltsium aitab vähendada luumineraalide vähenemist menopausijärgses eas naistel. Madal luumass suurendab osteoporoosiga seotud luumõrade tekkimise riski. See protsess võib aga alata ka varem, kuna kuni 99% kaltsiumist ladestub luudesse, aga ainult 1% kudedesse. Keha üritab ise sobivat kaltsiumitaset hoida. Kui kaltsiumitase on ebapiisav, hakkavad luud seda eraldama. See viib luude dekaltsifikatsioonini. Kaltsiumipuudus mõjub luude ja hammaste tervisele negatiivselt. Täiskasvanu kaltsiumivajadus on umbes 1000 mg päevas. Siiski sõltub kaltsiumivajadus vanusest ja soost. Rohkem kaltsiumi vajavad lapsed ja noorukid intensiivsetel kasvuperioodidel, rasedad ja imetavad, aga ka menopausi kogevad naised ning vanurid. Toiduga saame umbes 400–800 mg kaltsiumi päevas, peamiselt piimast, juustust, jogurtist ning muudest piimatoodetest. Ka kala on rikas kaltsiumiallikas. Lisaks võib kaltsiumi omastamist vähendada liigne tee, kohvi ja alkoholi tarvitamine ning muudes toodetes sisalduvad komponendid, näiteks tera- ja köögiviljades sisalduv füthape, oksalaadid, lahustumatud kiud ning liigne fosfor. Ka suhkru-, lauasoola- ja rasvarohke toit vähendab kaltsiumi omastamist. Kaltsiumipuuduse korral on lisaks sobivatele toitumisharjumustele kasu toidulisandist. TIENS on loonud kaltsiumilisandite sarja, mis vastab erinevatele organismi vajadustele. Biokaltsiumi pulber on universaalne toode, mis sisaldab kaltsiumi ning vitamiinikompleksi. Kõik TIENSi kaltsiumilisandid sisaldavad orgaanilist ioniseeritud kaltsiumi, mis imendub organismis hästi (umbes 95% ulatuses).

KOOSTIS

Preparaat sisaldab kergesti omastatavaid ioniseeritud kaltsiumiühendeid, mida saadakse loomaluudest. Tasub meeles pidada, et ka looduslikult esineb kaltsium ioniseeritud kujul. Kehasse sisenedes muudetakse kaltsium molekuliks (mittelahustuvaks kaltsiumisoolaks). Sellised molekulid ei suuda rakkudesse siseneda – rakumembraanist suudavad läbi tungida ainult ioonid. Seepärast on toidulisandites parem kasutada ioniseeritud kaltsiumi, mitte kaltsiumkarbonaati (mida saadakse näiteks austrikarpidest), kuna viimane on halvemini seeditav ning võib neutraliseerida seedeensüüme. Vitamiinid aitavad kehal kaltsiumi omastada, seepärast on neid ka sellele preparaadile lisatud. D-vitamiin reguleerib kaltsiumi ja fosfaatide omastamist kehas – see tähendab, et D-vitamiinist sõltub suuresti toiduga saadud kaltsiumi ja fosfori hulk, mis imendub seedekulglast vereringesse. D-vitamiini puudus piirab kaltsiumi omastamist isegi siis, kui inimese toit on äärmiselt kaltsiumirikas. See võib viia luude demineraliseerumiseni. Lisaks mõjutab D-vitamiin immuunsüsteemi normaalset funktsioneerimist, seega suurendab kaltsiumipuudus infektsioonide riski. Toode sisaldab ka C-vitamiini, mis aitab rakke oksüdatiivse stressi ja seega vabade radikaalide eest kaitsta. Lisaks aitab C-vitamiin kaasa normaalsele kollageeni sünteesile ning veresoonte, luude, naha, hammaste, kõhrkoe ja igemete normaalsele funktsioneerimisele. TIENSi preparaat sisaldab ka A-vitamiini. A-vitamiin toetab immuunsüsteemi normaalset funktsioneerimist ning osaleb rakkude spetsialiseerumise protsessis (see on rakkude liitumine teatud koega ning selle koe funktsioonidega kohandumine). Raud aga toetab immuunsüsteemi tööd.

TOIME:

Toidulisandi toimeained mõjutavad organismi mitmeti:

-          Kaltsium na D-vitamiin aitavad hoida luude ja hammaste tervist.

-         Nii kaltsium kui ka D-vitamiin aitavad naistel menopausijärgset luumineraalide vähenemist vältida. Madal luumineraalide tihedus suurendab osteoporoosist tingitud luumõrade tekkimise riski.

-          Vitamiin D aitab vähendada ebastabiilse rühi ja lihasnõrkuse tõttu kukkumiste riski. Kukkumine on üle 60-aastaste naiste ja meeste seas luumõrade tekkimise riskifaktor. Samuti toetab D-vitamiin immuunsüsteemi funktsioone.

-          Kaltsiumil on oluline roll normaalsete lihasfunktsioonide säilitamises, energiavahetuses, aga ka seedeensüümide normaalses funktsioneerimises.

-          A-vitamiin hoiab naha, nägemise ja immuunsüsteemi tervist.

-          C-vitamiin toetab immuunsüsteemi normaalset funktsioneerimist, aga ka kollageeni normaalset funktsioneerimist veresoonte, luude, naha, hammaste, kõhrkoe ja igemete tervise hoidmiseks.

SOOVITUSLIK PÄEVANE KOGUS

Lahusta pool kotikest kuni terve kotike 100 ml-s umbes 40-kraadises vees. Toidulisandit tuleks võtta 30 minutit enne söömist, üks kord päevas, eelistatult pärastlõunal.

Netokogus:  10 kotikest x 10g

MÄRKUS

Preparaat ei sobi kasutamiseks alla 12-aastastele lastele. Kui arst kirjutab teile välja antibiootikumi, teavitage teda kaltsiumilisandi võtmisest, kuna see võib vähendada antibiootikumi omastatavust.

Kaltsiumi ületarvitamine on sama kahjulik kui selle puudus. Lisakaltsiumi võtmine tuleks arstiga läbi arutada, kuna näiteks neerukividega patsientidel võib kaltsiumi võtmine suurendada neerukivide moodustumist. Liigne kaltsium võib samuti piirata muude mineraalide, näiteks tsingi, magneesiumi, raua või fluori imendumist. Seepärast soovitatakse selliste toidulisandite tarvitamise vahele jätta 3-tunnine paus.